Zdravím, chtěl by jsem se zeptat jestli je lepší před malováním omítku oškrábat nebo nějakým způsobem stěnu vyrovnat a když tak jak? Děkuji - Online Poradna Zdarma - Czporadna.cz

Vítáme tě na stránkách Czporadna.cz

Po registraci se staneš součástí bezva kolektivu a získáš řadu nových funkcí.

Neváhej a registruj se! >> zde <<
0 bodů
204 zobrazení
v kategorii Dům a byt Zdeněk
Malování pokoje, vyrovnání stěny.

Vaše reakce

Vaše jméno:
Soukromí: Vaše e-mailová adresa bude použita pouze pro zaslání těchto notifikací
Anti-spamová verifikace (Odpovězte na otázku):
Pro přeskočení této verifikace v budoucnu, se prosím přihlašte nebo registrujte.

1 reakce

0 bodů
Domácí (4.3k bodů)
Škrábání před malováním se seškrabávají pouze staré nátěry, ne omítka. škrábe se pouze tehdy, pokud je na zdi už více vrstev.  Běžné vyrovnání stěn se dělá sádrou, zarovnají se drobné nerovnosti. Pokud je zeď více poškozená, nerovná, lze použít i finální pastu pro sádrokartony a stěrkováním povrch vyrovnat do hladka.  Pokud je poškození větší,  lze stěnu oškrábat, natřít penetrací a nanést novou vrstvu štuku. Stěna je potom jak nová.
Zdeněk
A když se staré nátěry místy odlupují (odlepená malba po plakátech a je znát že je místy odfouknutá od stěny ale drží) asi bude chtít oškrábat? Potom jestli to dobře chápu se nanese penetrace pak se stěna vyrovná a může se malovat? Co by jste ještě doporučil na venkovní studené stěny přes které jde zima?
Domácí (4.3k bodů)
Pokud se staré nátěry odlupují, tak v každém případě namočit stěny vodou, můře se přidat i trošku mýdla nebo saponátu. Několikrát takto natřít vodou a škrabat. Vše oškrabat, tam kde je vydutá omítka, odstranit, vyspravit sádrou. Následně natřít penetrací a po zaschnutí vyrovnat. Pokud je zeď hodně škaredá, nanesl bych nový štuk. Pokud nejsou veliké hrboly, bude stačit vystěrkovat finální pastou na sádrokartony. Po zaschnutí přebrousit, pokud jsou ještě nerovnosti, znovu použít stěrku a vybrousit . Po zaschnutí se může malovat. Bude to vypadat pěkně a hlavně to bude držet.

     Venkovní stěny to chce kompletní zateplení.Před započetím by to chtělo dá kvalitní okno, pokud je tam staré a zateplit pomocí polystyrénu, nejméně 10-12 cn. Slabší v podstatě nemá význam a vložené náklady se nevyplatí.

Notice: Undefined variable: user_level in /data/web/virtuals/75104/virtual/www/qa-include/qa-base.php(646) : eval()'d code on line 38
Související témata

+3 bodů
10 odpovědí 391 zobrazení


Top 10 nejzobrazovanějších otázek
Parkside
Zkusit
Rentier
Keci
Pan Odvárka
Kolik je palec?
Ombucman
Proč je nebe modré?
The Sims 4 čeština
Pedály v autě
11.4k otázek

29.5k odpovědí

12.5k komentářů

1.4k reg. uživatelů
...