Základní typy interiérového kování. Jaké se vám hodí víc?

Hledáte ideální dveřní kování na posuvné dveře nebo snad kování na interiérové dveře? V každém případě je výběr kování poměrně složitý. Člověk by řekl, že kování je naprostá banalita, že je to jen jakési doladění interiéru. Ale pravdou je, že i na tomto doladění opravdu záleží. Pokud nesladíte kování s interiérem, může vám to denně bít doslova do oka a zanedlouho budete vybírat kování nové. Pokud se však už napoprvé přesně strefíte, budete spokojeně žít ve svém dokonale sladěném příbytku.

Obecně lze říct, že se interiérové kování dělí na několik skupin či kategorií. Vyjmenujme si však jen dva základní typy interiérového kování. Každý typ má samozřejmě své výhody i nevýhody, každý typ kování se hodí do trochu jiné místnosti. Bude však jen na vás, pro jaký typ interiérového kování se rozhodnete.

Rozetové kování

Na trhu se setkáte například s takzvaným rozetovým kováním. V současné době má rozetové kování opravdu široké spektrum designů, také materiálů, má nejrůznější systémy prošroubování. A to zajišťuje dlouhou životnost.

Rozetové kování poznáte tak, že je klika a otvor pro zámek od sebe odděleny. Není to tedy společně. Je to velice moderní styl, který se hodí především do moderních interiérů.

Štítové kování

Štítové kování možná znáte víc. Jedná se o typ kování, kdy je jak klika, tak i otvor pro zámek společně - je to zkrátka jeden díl. Dalo by se říct, že štítové kování je na trhu trochu déle než zmiňované rozetové kování, i možná proto je cenově dostupnější.

V současné době si můžete vybrat opět z širokého množství kování, také tvarů. Dokonce je toto kování vyráběno z řady různých materiálů. Montáž je však prováděna jen s pomocí vrutů, což se z dlouhodobého hlediska jeví jako nedostačující.

Pro jaký typ kování se rozhodnete vy?

...