3 tipy, jak zvelebit svou zahradu

3 tipy, jak zvelebit svou zahradu

Zahrada se po dlouhém zimním spánku znovu probouzí k životu, což znamená jediné – začít se o ni znovu starat. Jelikož je během léta tou pravou oázou klidu a odpočinku, je zapotřebí ji osázet květinami všech barev i plodinami, které budou doslova nabité vitamíny. Abyste ze zelené zahradní plochy rozpínající se kolem vašeho domu měli opravdu radost, pojďme si prozradit, jak zahradu ještě více zvelebit.

Vyvýšené záhony plné květin i zeleniny

Jak už bylo zmíněno, aby byla zahrada opravdu příjemnou oázou klidu a odpočinku, měli bychom ji mít plnou květin a plodin. Nemusíte však jiřiny, růže nebo karafiáty sázet příliš nízko, kde v obklopení trávy nebo běžných pampelišek a sedmikrásek nevyniknou. Betonový vyvýšený záhon je skvělým řešením, jak na zahradu (a mezi květiny i zeleninu) vnést trochu řád.

Vyvýšené záhony jsou velmi praktickým společníkem, díky kterému půjde sázení i starostlivost o květiny či zahradu velmi snadno. Rozmístit je po zahradě můžete tam, kam se rozměrově vejdou.

Rozdělte zahradu cestičkami

Zejména pokud je vaše zahrada poměrně velká, stojí za to zvážit její rozdělení. Tedy alespoň optické pomocí cestiček. Nemusí to být příliš viditelné cestičky, ale samozřejmě pokud budou vydlážděny třeba kamením nebo vysypány štěrkem, zahrada bude působit zase o chlup upraveněji a lépe.

V posledních letech se do popředí dostávají dřevěné laťky, které nijak nenaruší přirozenost zahrady. Přece jen mluvíme o přírodním materiálu. Přesto dokážou zahradu oživit a dodat jí styl.

Drobné keře pro zvelebení

Připadá vám, že je vaše zahrada stále ještě prázdná? Ale květin máte všude víc než dost? Nabízí se ozdobné keře, které jsou na údržbu poměrně nenáročné, navíc jsou drobným zpestřením zahrady. Hodí se i do tmavých koutů, kde se například kvetoucím rostlinám zrovna dvakrát nedaří.

...