0 bodů
1.5k zobrazení
v kategorii Dům a byt

V našem městě je nějaký grázl a chodí v noci po bytech. Bylo ve zprávách že lidé spí a on jim chodí v bytě a krade. Jak si otevírá byty? Když jsem zamčený, ale mám vyndaný klíč, dostane se mi tam? A co když nechám klíč ve dveřích?

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

7 reakce

+2 bodů
zzzzz Registrovaný (420 bodů)

Pořídit si bezpečnostní dveře je hodně drahé, ale stačí i řetízek, ten se zevnitř zahákne a i kdyby odemknul dveře s otočeným klíčem v zámku, tak zas má další překážku.

Když zloděj chce, otevře i trezor:-((( Bohužel :-(((+2 bodů
boruvka Registrovaný (403 bodů)

To se neděje jen ve vašem městě. Je úplně jedno, zda necháte klíč v zamčených dveřích, nebo ne. Nepomůže vám ani ho pootočit, pokud je to zloděj, který si poradí s každým zámkem. Když přijedou hasiči, tak vám také dokáží otevřít dveře během chvilky. Někteří zloději lezou i otevřenými okny, nebo balkónem. Já mám na dveřích ještě řetízek. Pokud máte obavy z vykradení, tak si dejte ke dveřím např. židli, nebo nějaký předmět. Já mám lehké spaní, mě by to vzbudilo.

+1 bodů
suzymon Registrovaný (158 bodů)

Také to tak dělám. Podle mne tam jiný klíč zvenčí nestrčí. Nebo strčí, ale neotočí s ním. Tedy když nechám klíč zevnitř v zámku. Pokud nemá jiný systém, tak se do bytu nedostane. A ještě, nenechávám klíč ve vodorovné poloze, aby nešel vysunout. Musí být takzvaně "naštorc". Nevím jak bych to lépe vysvětlila. prostě klíč musí být napříč.

0 bodů

Vím jak to myslíte, jako ve vodorovné poloze.

suzymon Registrovaný (158 bodů)

Ano, přesně tak. Dělám to takto už dlouhá léta.

0 bodů

No já právě opírám o dveře koště. Mě by to snad taky vzbudilo.

boruvka Registrovaný (403 bodů)

Někteří zloději jsou tak drzí, že přijdou např. i dopoledne. Nedávno se to stalo u nás a majitelka byla doma.

0 bodů
suzymon Registrovaný (158 bodů)

Ale řetízek v dnešní době zloděje nezastaví. Pokud dokáže otevřít dveře, tak ten řetízek přeštípne v okamžiku kleštěmi, aby to bylo v tichu. Jinak stačí do dveří pouze strčit silou a řetízek praskne. Opřené koště odstrčí, když už se mu podaří dveře otevřít. Tady jde o to jak to udělat, aby dveře neotevřel nějakým univerzálním klíčem, nebo zlodějským šperhákem. Pokud bude klíč v zámku ve vodorovné poloze, určitě mu to práci dost znesnadní. Nechci malovat čerta na zeď, ale prozatím jsem tento postup užívala a užívám bez problémů dlouhá léta.

zzzzz Registrovaný (420 bodů)

Tak je potřeba koupit si kvalitní řetízek, ne ten za 50kč. Dají se koupit i kvalitní.

Zloděje nezastaví nic.

0 bodů
mama Pokročilý (1.2k bodů)

Dejte na dveře obrázek s hadem, někdo tam cedulku se psem, Vy budete mít hada a ještě si pořiďte psa.....Související témata

0 bodů
2 odpovědí 291 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 562 zobrazení
0 bodů
5 odpovědí 366 zobrazení
+1 bodů
3 odpovědí 314 zobrazení
+2 bodů
2 odpovědí 571 zobrazení
0 bodů
1 reakce 315 zobrazení
0 bodů
5 odpovědí 1.0k zobrazení
+1 bodů
1 reakce 122 zobrazení
+2 bodů
3 odpovědí 1.2k zobrazení
6.10.2015 v kategorii Kutilství, návody Jindrák
...