Zajímalo by mě, kdo vlastně složil českou hymnu. Kdo je autorem melodie a textu?
Píseň pochází z divadelní hry Josefa Kajetána Tyla Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka, poprvé uvedené v Praze dne 21. prosince 1834. Hudbu k ní složil František Škroup, prvním interpretem se stal Karel Strakatý. http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesk%C3%A1_hymna
CZPoradna.cz