Vím, že je kolem toho trochu diskuze a že se obvykle uvádí jedno jméno, ale slyšel jsem, že to možná není tak jednoznačné. Jak to tedy doopravdy bylo?
Všeobecně se uvádí že Krištof Kolumbus, ovšem je doloženo, že už dávno před ním ji objevili vikingové a možná i celá řada jiných národů.
No všeobecně se uvádí Kolumbus, ale ve skutečnosti to byl převlečený Jára Cimrman, ale nemluví se o tom, protože to bylo v době, kdy měl dovolenou.
...taky se to používá o někom,kdo objevil již objevené (kolumbovo vejce)
CZPoradna.cz