0 bodů
293 zobrazení
v kategorii Škola, příklady

Připravuju tabulku s časy a nevím, jak správně zapsat hodnotu menší než jedna vteřina. Mám použít desetinnou čárku, nebo se to píše nějak jinak? Díky za radu.

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

2 reakce

+1 bodů
Bred Domácí (4.3k bodů)

Vteřina se dělí na setiny, takže 1/4 vteřiny se může zapsat jako 0,25 s



+1 bodů
arygnoc Registrovaný (913 bodů)
Upraveno arygnoc

formát času je v našich krajoch hh:mm:ss,ss, teda napr:

svetový rekord jarmily kratochvílovej na 800 m je 1:53,28 min (1 minúta 53 sekúmd a 28 stotín sekundy).

konkrétny čas sa nezapisuje zlomkami, ale ako desatinné číslo:

napr. nie 1/2 hodiny, ale 0,5 hodiny, resp. 30 minút

(smoking)

image


Související témata

0 bodů
2 odpovědí 787 zobrazení
10.6.2014 v kategorii Ostatní Radílek
0 bodů
3 odpovědí 5.2k zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 749 zobrazení
0 bodů
5 odpovědí 641 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 231 zobrazení
25.12.2015 v kategorii Škola, příklady Kačka
0 bodů
2 odpovědí 238 zobrazení
25.10.2015 v kategorii Škola, příklady Simona
0 bodů
2 odpovědí 575 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 1.4k zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 1.1k zobrazení
...