0 bodů
446 zobrazení
v kategorii Dům a byt

Je možné že by záznam v katastru nebyl aktivní? Myslíme si že soused prodal chatu a je to už 2 měsíce. Ja tam ale psanej stále on. To už by aktualizace na 100% proběhla ne?

Vaše reakce

Soukromí: Vaše e-mailová adresa bude použita pouze pro zaslání těchto notifikací
Anti-spamová verifikace (Odpovězte na otázku):
Pro přeskočení této verifikace v budoucnu, se prosím přihlašte nebo registrujte.

3 reakce

+1 bodů

Upraveno

Našla jsem vyjádření odborníků, kteří znají přesný postup.

Jak dlouho trvá zápis do katastru nemovitostí od podání návrhu?

Katastrální pracoviště zapíše vznik, změnu nebo zánik vlastnického nebo jiného věcného práva vkladem do katastru nemovitostí až na základě pravomocného rozhodnutí katastrálního pracoviště o povolení vkladu. O povolení vkladu musí katastrální pracoviště podle správního řádu rozhodnout do 30 dnů (výjimečně 60 dnů dle § 71 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů).

Jestliže jsou podmínky pro povolení vkladu splněny, katastrální úřad vklad povolí, nejdříve však po uplynutí lhůty 20 dnů ode dne odeslání informace, že byla vyznačena v katastru nemovitostí plomba, což je novinkou od 1.1. 2014. Vklad na základě pravomocného rozhodnutí o povolení vkladu provede katastrální úřad bez zbytečného odkladu od povolení vkladu.

Počítejte tedy s tím, že bude jakýkoliv vklad trvat cca 30 dnů. Vklad můžete sledovat také na stránkách http://nahlizenidokn.cuzk.cz/ . Vyhledejte nemovitost a ve spodní části internetového výpisu bude po podání označena plomba na kterou můžete "kliknout" a dozvíte se více o vkladovém řízení.

http://www.nk-reality.cz/casto-kladene-dotazy/0 bodů

Děkuji

0 bodů
mama Pokročilý (1.2k bodů)

Pokud sepsali Kupní smlouvu u právníka, je možné, že to dodal na katstru v posledním termínu, třeba jezdí na katastr jednou za týden (jeho asistentka).Související témata

+1 bodů
0 odpovědí 83 zobrazení
31.7.2015 v kategorii Multimédia a hry Silvie Nováčková
0 bodů
1 reakce 3.0k zobrazení
+1 bodů
0 odpovědí 133 zobrazení
0 bodů
0 odpovědí 92 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 228 zobrazení
15.5.2014 v kategorii Ostatní Horvát
+2 bodů
1 reakce 293 zobrazení
+3 bodů
1 reakce 207 zobrazení
0 bodů
5 odpovědí 859 zobrazení
...