0 bodů
356 zobrazení
v kategorii Ostatní

Našla jsem po babičce ve skříni kuličky naftalínu a vůbec nevím, k čemu sloužily. Na co se naftalín vlastně používá?

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

4 reakce

+1 bodů
mowla Domácí (2.9k bodů)

Jako odpuzovač molů ze šatníků...
Osobně ale preferuju (pokud vůbec něco) levanduli - naftalín páchne opravdu ´nechutně´.



+1 bodů
Sůwa Pokročilý (1.1k bodů)

Naftalín se používal proti šatním molům. Děsně páchnul a podle vyjádření pamětníků odradil kdekoho, jen moli v pohodě přežívali. :)

0 bodů
Bred Domácí (4.3k bodů)

Také se využívá ke konzervaci sušených surových kůží, proti napadení kožojedy a podobnou havětí.

0 bodů
mama Pokročilý (1.2k bodů)

Naftalínové kuličky se dávají i do krabice k botám.....



Související témata

0 bodů
2 odpovědí 750 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 1.3k zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 697 zobrazení
0 bodů
9 odpovědí 527 zobrazení
0 bodů
1 reakce 255 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 260 zobrazení
16.9.2015 v kategorii Ostatní Jitule
0 bodů
3 odpovědí 767 zobrazení
0 bodů
1 reakce 266 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 457 zobrazení
...