0 bodů
155 zobrazení
v kategorii Zvířata ducanhle Host (5 bodů)

Dobrý den, mám v terárku 2 Hemidactylus brookii, jedná se zhruba o 10-15 ccm gekony, kteří jsou strašně mrštní. Zajímá mě tedy jakým způsobem je pochytat, rukou jsem zkoušel, pokaždé hned utekli a nechci, aby se dostali z terárka ven a běhali mi po domě. Ptám se, protože potřebuju vyměnit substrát a s nima vevnitř se mi to bude dělat špatně + otevřené terárko -> riziko útěku :D

Děkuji.

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před jana_r Registrovaný (53 bodů)
Nejjistější je gekony chytat v noci nebo brzy ráno, kdy jsou pomalejší a méně aktivní, a ideálně v zatemnělé místnosti jen s baterkou. Místo holé ruky použijte malou průhlednou nádobku nebo kelímek, kterým je přiklopíte ke stěně či dnu terária a pod hranu podsunete kartičku – tím je bezpečně uzavřete bez rizika, že je zmáčknete nebo jim ulomíte ocásek. Při výměně substrátu pracujte s víkem terária jen pootevřeným a postup dělejte po částech; alternativně je můžete na dobu úklidu přesunout do menší dočasné odchovny (faunaboxu) s víčkem, ať máte klid a nehrozí útěk.




Související témata

0 bodů
3 odpovědí 1.0k zobrazení
0 bodů
12 odpovědí 865 zobrazení
14.9.2014 v kategorii Ostatní Jan Neckář Registrovaný (28 bodů)
0 bodů
8 odpovědí 1.1k zobrazení
3.4.2014 v kategorii Zvířata Deniska 14
0 bodů
5 odpovědí 411 zobrazení
0 bodů
1 reakce 329 zobrazení
0 bodů
1 reakce 307 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 361 zobrazení
0 bodů
6 odpovědí 4.0k zobrazení
...