Soubor server.properties se vytvoří automaticky až po prvním spuštění serveru - pokud tam není, server jste zatím ani jednou nespustil, takže ho přes konzoli/panel hostingu jednou nastartujte a soubor se vygeneruje. Pak ho přes FileZillu otevřete, najdete řádek online-mode=false a přepíšete na online-mode=true, uložíte a server restartujete. Počítejte ale s tím, že při online-mode=true se na server dostanou jen hráči s placeným (originálním) Mojang/Microsoft účtem - hráči s neoriginálním (warez) klientem se nepřihlásí vůbec, takže si tím skiny vyřešíte za cenu ztráty těchto hráčů. Pokud potřebujete skiny i pro neoriginální hráče, řeší se to spíš pluginem (např. typu SkinsRestorer) než zapnutím online módu; konkrétní postup se zeptejte i na podpoře vašeho hostingu.