0 bodů
140 zobrazení
v kategorii Právo a zákony

Dobrý den, s kamarády jsme od 1.7. začali pracovat u jedné lesní firmy na dohodu o provedení práce. Po týdnu se náš zaměstnavatel kvůli špatné organizaci a komunikaci s další firmou se kterou jsme pracovali rozhodl práci ukončit. Ale stále slibuje že nám najde něco jiného a také že pokud chceme peníze které jsou napsáyn ve smlouvě, musíme dodělat celý měsíc. Moje otázka teda zní - můžeme všichni odstoupit od smlouvy a je zaměstnavatel povinen zaplatit nám za dosavadní práci?? A můžeme požadovat zápočetní list? Četl jsem že je to povinost, ale nevím jak bych to měl řešit dál pokud zaměstnavatel bude náše žádosti ignorovat. Díky předem za odpověď.

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před lucka.k Registrovaný (61 bodů)
U dohody o provedení práce (DPP) lze pracovní vztah ukončit poměrně volně, ale i tak by mělo platit, co máte v dohodě sjednáno – často je tam výpovědní doba 15 dní. Za odpracovaný týden vám každopádně náleží mzda, tu vám zaměstnavatel musí vyplatit bez ohledu na to, že práci ukončuje; pokud by otálel, máte nárok ji vymáhat. Sliby o náhradní práci si raději nechte potvrdit písemně (třeba i přes SMS nebo e-mail), ústní přísliby se těžko dokazují. Pokud by nechtěl zaplatit nebo nastaly spory, obraťte se na inspektorát práce nebo na bezplatnou právní poradnu – tam vám poradí konkrétně podle znění vaší dohody.




Související témata

0 bodů
8 odpovědí 1.6k zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 354 zobrazení
0 bodů
1 reakce 386 zobrazení
0 bodů
1 reakce 405 zobrazení
4.12.2017 v kategorii Právo a zákony Petr Kabat
0 bodů
2 odpovědí 438 zobrazení
...