0 bodů
669 zobrazení
v kategorii Počítače, internet
Ahoj. mám problém s HP Pavilion 15-p055nc. Mám ho asi 2 dny a chtělo to po mně instalovat win10. Istalace proběhla úspěšně, ale windows10 má chyby. Nejde ztmavit display a OS si nerozumí s grafikou. Takže si nic nezahraju a ntb je pro mě k ničemu. Chtěl bych do něj nahrát win7 které mám na USB, ale když v biosu zapnu boot tak to po mně chce uložit klávesaou 9667+enter. Což samozdřejmě nevím jak. Proto také nemohu načíst win7 přes boot. Předem děkuji za radu.

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před peta22 Registrovaný (27 bodů)
To číslo, které BIOS po stisku Enter chce, není klávesová zkratka - je to bezpečnostní kód (System Disabled / Halt code), který se objeví po několika špatných zadáních hesla BIOSu. Z tohoto kódu se dá pomocí generátoru online dopočítat odblokovací heslo, případně se vyřeší vyjmutím baterie CMOS, ale to už je zásah do notebooku. Pro nabootování z USB s Windows 7 ale BIOS heslo většinou nepotřebujete: hned po zapnutí mačkejte u HP klávesu Esc a pak F9, čímž vyvoláte Boot Menu, a v něm vyberete USB disk. Počítejte ale s tím, že u novějšího notebooku s předinstalovanými Windows 10 nemusí být pro Windows 7 ovladače (hlavně grafika a USB), takže ten samý problém s grafikou můžete mít znovu - často je lepší doinstalovat správné ovladače pro Windows 10 z webu HP.




Související témata

0 bodů
2 odpovědí 268 zobrazení
24.1.2015 v kategorii Počítače, internet martin
0 bodů
2 odpovědí 485 zobrazení
0 bodů
1 reakce 587 zobrazení
7.1.2021 v kategorii Počítače, internet anonym
0 bodů
1 reakce 588 zobrazení
27.3.2016 v kategorii Počítače, internet Alex Lopz
0 bodů
6 odpovědí 994 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 276 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 741 zobrazení
7.9.2015 v kategorii Počítače, internet Remek
0 bodů
4 odpovědí 1.7k zobrazení
+1 bodů
2 odpovědí 1.1k zobrazení
17.8.2015 v kategorii Počítače, internet František
...