+1 bodů
1.0k zobrazení
v kategorii Dům a byt

Budu vyklízet špajzku a chci ji vymalovat. Je docela velká. Slyšel jsem že se špajz maluje vápnem je to pravda? Nerozumím tomu a nevím jestli to nemám vzít normálně barvou.

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

4 reakce

0 bodů
boruvka Registrovaný (403 bodů)

Ano, používá se vápno. V dnešní době ale většinou lidé používají Primalex. Pokud se vám někde vytvořila plíseň, tak je dobré tyto místa vystříkat Savem proti plísni a nechat dobře zaschnout.0 bodů
inka Pokročilý (1.2k bodů)

Nejsem si jistá, kde se dá koupit vápno. Troška vápna. :S Vápnem se líčilo, protože nic kvalitnějšího na dezinfekci snad ani nebylo. Dnešní barvy jsou velmi kvalitní. Ale určitě se zeptejte prodavače, až budete nakupovat. Třeba vymyslí něco super. Ale Primalex by měl být dostačující.

0 bodů
boruvka Registrovaný (403 bodů)

Vápno na bílení se dá koupit všude, kde se prodávají potřeby na malování. Šestikilový kýbel se dá koupit i do 100 korun.

0 bodů
vincek Registrovaný (68 bodů)

Na špajzku je 6 kg vědro zbytečně moc. I takové jedno kilo.
V každé prodejně stavebního materiálu, nebo na nebližší stavbě se najde natržený rozsypaný pytel s vápnem, případně nádoba s
nahašeným vápnem, a dá se s tím chlapem v montérkách vyměnit za krabičku cigaret. Zvláště před výplatou.

Kvalitní barvy nemají takové dezinfekční vlastnosti jako vápno. Čisté vápno má většinou stále stejný bílý odstín. Různé ....alexy dost často se netrefí na stejný odstín. Vápenný nátěr umožní stěnám dýchat. Moderní barvy už tolik ne.
Není vhodné namíchat vápno husté, řidší nátěr dobře vsákne do zdi, rychle se odpaří voda. Nátěr vápenným mlékem se dá opakovat brzy po sobě.
Aby se vápno neotíralo, přidávalo se trochu klihu, nebo latexu, případně duvilaxu. Ale fakt jen trochu.Související témata

0 bodů
2 odpovědí 949 zobrazení
0 bodů
6 odpovědí 665 zobrazení
+2 bodů
4 odpovědí 507 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 498 zobrazení
0 bodů
1 reakce 285 zobrazení
0 bodů
5 odpovědí 263 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 672 zobrazení
0 bodů
1 reakce 181 zobrazení
23.7.2014 v kategorii Ostatní anonym
...