Tu klasickou hru myslíte FreeCell z Windows XP (od Microsoftu), kde byl uprostřed otáčející se král a vedlo se vlastní skóre. V novějších Windows ji nahradila kolekce Microsoft Solitaire, která vypadá i počítá jinak, takže přesně tu starou verzi v ní nenajdete. Vaše zkopírovaná hra nejde spustit přímo proto, že potřebuje starší knihovny systému; zkuste ji spustit přes Vlastnosti – Kompatibilita (režim Windows XP) jako správce. Spolehlivěji starý FreeCell rozjedete tak, že na nový systém doinstalujete balík „starých her z Windows 7“, který koluje, nebo hru pustíte ve virtuálním stroji se starším Windows.