0 bodů
567 zobrazení
v kategorii Právo a zákony
Občanku mám teď jen dočasnou na náhradní doklad, protože mi tu pravou kradli i s peněženkou. Za dva týdny bychom měli jet autem na výlet do Německa a já nevím, jestli mě s tímhle papírem na hranicích pustí. Poradíte?

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

2 reakce

0 bodů
opicak Registrovaný (769 bodů)

Myslím, že nelze. Na náhradním dokladu je zcela jistě napsáno, kde platí, ale jsem přesvědčen, že venku neplatí.



0 bodů

Úplně bez problému. Nevím, jak zbytek EU, ale Němci naše potvrzení o ztrátě OP atd. uznávají. Pokud by jim něco takového předložil Syřan, asi by ho na chvíli zadrželi, ale v rámci sousedních zemí si to někdy ani elektronicky neověří a dotyčného propustí.



Související témata

0 bodů
3 odpovědí 1.1k zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 1.2k zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 220 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 314 zobrazení
0 bodů
1 reakce 366 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 363 zobrazení
15.8.2015 v kategorii Ostatní fredka
...