0 bodů
384 zobrazení
v kategorii Právo a zákony
Řeším teď dědictví a vůbec se v tom neorientuji. Polovina domu je psaná na mého manžela, druhá polovina na jeho rodiče, a manžel má ještě sestru. Jak to bude přesně s podíly, když jeden z rodičů zemře? Děkuji za vysvětlení.

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
Půl domu patří rodičům. V případě úmrtí obou rodičů najednou, budou dědit dědicové v první řadě tj. Váš manžel a jeho sestra rovným dílem, každý dostane jednu čtvrtinu domu. Váš manžel bude tedy vlastnit ¾ domu a jeho sestra ¼.

V případě úmrtí jednoho z rodičů bude dědit jeho manžel (manželka) a obě děti rovným dílem. V tomto případě tedy půjde do děditství pouze ¼ domu, která zemřelému náležela. Ta se rozdělí rovným dílem mezi 3 dědice v první řadě.

V případě, že by jako první zemřel Váš manžel, polovinu domu budete dědit Vy a Vaše děti, rovněž stejným dílem.




Související témata

0 bodů
2 odpovědí 607 zobrazení
0 bodů
6 odpovědí 861 zobrazení
0 bodů
1 reakce 206 zobrazení
...