0 bodů
1.3k zobrazení
v kategorii Auto moto
ahoj. Asi pře rokem a něco jsem koupil ojetinu.: Za chvíli půjdu na technckou a na autě mám "sportovní světla". Tedy ne světla, která byla u originálu. Je na nich na každém vlisovaná značka - konkrétně E11 a další údaje, jako například typ HL. Stačí mi dle české platné legilavtivi toto, nebo musmím mít nějaké potvrzení? Tedy jsou světla nyní se značkou E11 v pořádku homologováne nebo mi auto neprojde technickou popřípadě jeho používáním riskuji průser u PČR? Díky moc za odpověďi!

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před verca87 Registrovaný (51 bodů)
Značka E11 na světle znamená, že je homologované (schválené) podle evropských předpisů, číslo 11 je jen kód státu, který homologaci udělil (Velká Británie), což je v pořádku. Důležité ale je, aby to byl typ světla schválený pro váš vůz, aby seděla žárovka a hlavně aby bylo světlomet správně seřízený a nikoho neoslňoval. Na STK obvykle nepotřebujete žádné zvláštní potvrzení k samotné homologační značce, ale technik posuzuje funkci, barvu, seřízení a to, zda světla odpovídají vozidlu. Pokud jde o jiný typ než originál, raději si předem ověřte u stanice technické kontroly nebo v homologačních dokladech, zda je daný světlomet pro váš model přípustný.




Související témata

0 bodů
2 odpovědí 1.1k zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 636 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 946 zobrazení
12.5.2014 v kategorii Dům a byt zzzzz Registrovaný (420 bodů)
0 bodů
2 odpovědí 320 zobrazení
24.6.2015 v kategorii Ostatní anonym
0 bodů
3 odpovědí 492 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 821 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 813 zobrazení
0 bodů
1 reakce 3 zobrazení
před 2 dny v kategorii Auto moto jana_r Registrovaný (53 bodů)
0 bodů
1 reakce 5 zobrazení
před 2 dny v kategorii Auto moto honza_z Registrovaný (41 bodů)
0 bodů
1 reakce 4 zobrazení
...