0 bodů
182 zobrazení
v kategorii Auto moto
Dnes na mě děda přepsal auto - stala jsem se novým vlastníkem vozidla, ale děda je stále provozovatelem. Chci se zeptat, jak je to s povinným ručením? Je také potřeba tuto změnu nahlásit, nebo je to jedno, když děda i nadále chce povinné ručení platit?

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před verca87 Registrovaný (51 bodů)
Povinné ručení je vázané na konkrétní vozidlo a uzavírá ho zpravidla provozovatel, takže pokud děda zůstává provozovatelem a chce pojistku dál platit a mít na sebe, smlouva může pokračovat beze změny. Důležité je nahlásit pojišťovně změnu vlastníka a hlavně zkontrolovat, že provozovatel v registru vozidel i v pojistné smlouvě sedí, aby v případě nehody nevznikl problém s plněním. Pro jistotu zavolej dědově pojišťovně, oznam změnu vlastníka a nech si od nich potvrdit, že je vše v pořádku nastavené.




Související témata

0 bodů
3 odpovědí 540 zobrazení
0 bodů
1 reakce 189 zobrazení
15.8.2015 v kategorii Auto moto Martin Košťál
0 bodů
1 reakce 209 zobrazení
6.2.2015 v kategorii Auto moto Honzik
0 bodů
4 odpovědí 860 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 274 zobrazení
0 bodů
1 reakce 407 zobrazení
30.5.2018 v kategorii Auto moto Horákova Martina
0 bodů
3 odpovědí 323 zobrazení
24.8.2015 v kategorii Auto moto Uxa Lukáš
0 bodů
3 odpovědí 1.1k zobrazení
15.12.2014 v kategorii Auto moto Lacík Registrovaný (264 bodů)
0 bodů
3 odpovědí 349 zobrazení
...