0 bodů
252 zobrazení
v kategorii Počítače, internet
Dobrý den, PC firma ode mě výhodně odkoupila s řádnou kupní smlouvou politý ntb a naklonovala nový. Pro případnou opravu jim bylo v úvodu poskytnuto přístupové heslo. Teď mám obavy, zda nemohou být nějak zneužita data - konkrétně internetbanky. Na novém jsem si změnila heslo přístupu na windows. Děkuji. Agi.

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před peta22 Registrovaný (27 bodů)
Změna hesla k Windows na novém notebooku váš starý disk nijak nechrání - data zůstala na tom prodaném počítači. Pokud měli přístupové heslo a disk nebyl bezpečně smazán (přepsán, ne jen naformátován), teoreticky se k uloženým údajům dostat mohli. Důležité je, že hesla do internetbankingu se do prohlížeče bezpečně ukládat nemají, ale pro jistotu si je okamžitě změňte, zapněte u banky dvoufaktorové ověření (potvrzování v mobilní aplikaci) a sledujte pohyby na účtu. Pokud máte vážné podezření na zneužití, kontaktujte přímo svou banku - poradí vám další kroky.




Související témata

0 bodů
1 reakce 280 zobrazení
0 bodů
5 odpovědí 422 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 593 zobrazení
0 bodů
1 reakce 7 zobrazení
0 bodů
1 reakce 460 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 237 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 442 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 240 zobrazení
...