0 bodů
279 zobrazení
v kategorii Mobily
Dobrý den, pořídil jsem si Huawei P Smart. Po pár dnech užívání jsem spokojen, ale chtěl bych se zeptat na jednu záležitost. Při rozlišení displeje FullHD je u prohlížeče chrome znatelně horší ostrost textu. Při rozlišení HD je problém vyřešen, ale zajímalo by mě, zdali jsem udělal nějaké špatné nastavení nebo to může být způsobeno prohlížečem? Přijdu o nějaké pouhým okem rozeznatelné lepší zobrazení čehokoliv, když budu používat pouze rozlišení HD? Děkuji za odpověď.

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před kacenka92 Registrovaný (39 bodů)
Není to chyba v nastavení, chováte se to logicky, vyšší rozlišení (FullHD+) znamená víc pixelů na stejnou plochu, takže telefon musí prvky včetně textu zmenšit, což u některých aplikací včetně Chrome může způsobit, že písmo působí méně ostré nebo jinak vyhlazené. Při nižším rozlišení (HD) jsou pixely větší a text se vykresluje jednodušeji, proto vám může připadat ostřejší. Souvisí to s tím, jak prohlížeč škáluje a vyhlazuje fonty, ne s vadou displeje. V praxi rozdíl v ostrosti při běžném čtení často nepoznáte, ale nižší rozlišení šetří baterii, takže klidně zůstaňte u nastavení, které vám vizuálně víc vyhovuje, případně si v Chrome zvětšete velikost písma a přiblížení stránek.




Související témata

0 bodů
1 reakce 722 zobrazení
0 bodů
1 reakce 868 zobrazení
28.1.2018 v kategorii Mobily Daniel
0 bodů
2 odpovědí 379 zobrazení
0 bodů
1 reakce 270 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 523 zobrazení
26.7.2014 v kategorii Tato poradna Bohemica Registrovaný (256 bodů)
...