Když jdou zařadit jen čtyři kvalty a dál to nejde, na stojícím motocyklu to ještě nemusí být závada - některé převody (hlavně přechod přes neutrál a vyšší stupně) jdou plně dořadit až za jízdy, kdy se točí kola a převodovka se 'srovná'. Postavte stroj na stojan, roztočte zadní kolo (nebo zkuste řadit za pomalé jízdy) a uvidíte, jestli naskočí pětka a šestka. Zkontrolujte taky hladinu a stav oleje, protože nízká hladina nebo starý olej řazení zhoršují. Jako začátečník nesázejte na počítání kopnutí na místě - zkuste to za jízdy, a pokud vyšší stupně opravdu chybí i tak, zajeďte do servisu na kontrolu řadicího mechanismu.