0 bodů
239 zobrazení
v kategorii Rostliny, zahrada
Prosím o radu mam horcovy stromeček již 15let na balkoně a poslední dva roky se mi objevují svilušky tedy pokud to jsou ony malí zelení broučci na ruce svědí je jich spousta.. Strikam přírodním hnojivem ale stromeček je olepeny a účinek nic moc už nevím jak dál a je možné že vylezaji od kořenů? Předem děkuji za rychlou odpověď

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před zdenekp Registrovaný (38 bodů)
Podle popisu to spíš než svilušky (ty jsou drobné, často načervenalé a dělají jemné pavučinky) mohou být mšice – ty bývají zelené, ve velkém množství a způsobují lepkavý povlak (medovice) na listech i okolí. Lepkavost a olepený stromek typicky znamená právě mšice nebo červce. Nejdřív rostlinu osprchujte vlažnou vodou a otřete listy, pak zkuste roztok jádrového mýdla s trochou oleje (postřik nasadíte i zespodu listů a opakujte po pár dnech). Škůdci obvykle nelezou od kořenů, ale ze vzduchu a z okolních rostlin; pokud domácí postup nezabere, vezměte větvičku se škůdcem do zahradnictví, kde vám určí druh a doporučí vhodný šetrný přípravek.




Související témata

0 bodů
4 odpovědí 5.0k zobrazení
10.9.2014 v kategorii Rostliny, zahrada mama Pokročilý (1.2k bodů)
0 bodů
2 odpovědí 233 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 263 zobrazení
9.12.2014 v kategorii Ostatní Lacík Registrovaný (264 bodů)
...