0 bodů
312 zobrazení
v kategorii Auto moto

Dobrý den,

plánuji zapsat 17'' kola do velkého TP. Bohužel v TP mám zapsané pouze 16'' kola. Jak mám prosím postupovat, když si chci 17 zapsat? Asi nejdříve sehnat typový list, nebo?

Děkuji.

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před verca87 Registrovaný (51 bodů)
Postup je v zásadě správný – nejdřív si ověřte, že daná 17" kola jsou pro vaše auto vůbec homologovaná (musí sedět rozteč, rozměr, ET, únosnost i kombinace s pneumatikami). Typový list (resp. potvrzení o shodě / homologace kol nebo posudek) je obvykle potřeba a vystavuje ho výrobce kol nebo pověřená zkušebna; bez tohoto dokladu vám změnu do velkého technického průkazu na úřadě nezapíšou. S typovým listem pak zajdete na stanici technické kontroly pro evidenční kontrolu a poté na příslušný úřad (odbor dopravy / registr vozidel), kde provedou zápis. Konkrétní seznam dokladů a to, zda je nutná i přestavbová prohlídka, vám nejlépe potvrdí přímo na registru vozidel, protože požadavky se mohou lišit.




Související témata

0 bodů
1 reakce 452 zobrazení
0 bodů
1 reakce 1.2k zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 2.0k zobrazení
29.1.2016 v kategorii Ostatní Jan
0 bodů
1 reakce 856 zobrazení
28.8.2015 v kategorii Ostatní Kudrna
0 bodů
1 reakce 1.6k zobrazení
20.11.2014 v kategorii Ostatní daniel zeman
0 bodů
6 odpovědí 751 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 939 zobrazení
0 bodů
1 reakce 481 zobrazení
...