Pokud jste půjčku 70 tisíc skutečně celou splatila, žádný dluh do dědictví nevstupuje a nemáte vůči pozůstalosti žádnou povinnost. Klíčové je to umět doložit - ideálně výpisy z účtu o vrácení peněz, případně potvrzení o splacení; pokud jste platila v hotovosti bez dokladu, bude důkazní situace těžší. To, že jste se dědictví vzdala, na splacený dluh nemá vliv - vzdáním se dědictví se zbavíme o majetku, ne o staré půjčce. Vzhledem k tomu, že jde o spor v rámci dědického řízení, doporučuji obrátit se na notáře, který řízení vede, a v případě nátlaku ze strany strýce se poradit s advokátem.