0 bodů
372 zobrazení
v kategorii Auto moto
Dobrý den, má někdo zkušenosti s tímto motorem? Když jedu zvolna, opravdu lehká noha na plynu, je vše v pořádku, ale při přidání plynu ( žádná velká agrese, jen běžné zrychlení ), auto začne škubat. Když sešlápnu plyn na podlahu, opět je vše v pořádku. Svíčky jsou nové. Zkoušel jsem pár krát svíčky demontovat a na 1. a 5. válci byly zanesené, očistil jsem je, dal zpátky a na 2 týdny bylo po problému a takhle pořád dokola. Mám tip na vadné vstřiky nebo cívky, může mi to někdo vyvrátit, či potvrdit a případně poradit? Předem díky za odpověď.

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před lenka.m Registrovaný (58 bodů)
Trhání jen při mírném přidání plynu (částečné zatížení), zatímco při volnoběhu i plném plynu je vše OK, typicky ukazuje na vynechávání zapalování pod zátěží - a zanesení svíček na 1. a 5. válci tomu odpovídá. Protože čištění svíček zabralo jen na dva týdny, pravděpodobně se válce znovu zanášejí, což u tohoto motoru často způsobují zapalovací cívky, vstřikovače nebo nasávání falešného vzduchu; svíčky jsou spíš následek než příčina. Nejrychlejší cesta je nechat vyčíst chybové kódy z řídicí jednotky (diagnostika OBD), které ukážou, který válec a jaký okruh vynechává. S výsledkem diagnostiky pak v servisu cíleně vyměníte cívku či vstřikovač místo zkoušení metodou pokus-omyl.




Související témata

0 bodů
1 reakce 628 zobrazení
0 bodů
1 reakce 332 zobrazení
0 bodů
1 reakce 433 zobrazení
0 bodů
1 reakce 266 zobrazení
0 bodů
7 odpovědí 575 zobrazení
13.9.2014 v kategorii Ostatní anonym
0 bodů
2 odpovědí 497 zobrazení
...