Z toho, jak píšete, mi to zní, že vám není dobře a chystáte se na operaci v nemocnici, a místo filmu by vám teď nejvíc pomohlo, kdybyste o tom s někým mluvil. Záměrně si kazit zrak rozmazaným obrazem vám neporadím, ničení očí vám nijak neuleví a může nadělat trvalou škodu. Pokud cítíte úzkost, strach z operace nebo zmatek, řekněte to klidně sestře nebo lékaři na oddělení, jsou tam od toho a pomohou vám, nebo zavolejte Linku bezpečí či Linku první psychické pomoci, kde si s vámi v klidu popovídají. Na zkrácení času v pokoji je lepší obyčejný film, hudba nebo audiokniha, klidně si řekněte personálu, často mají tipy nebo wifi.