0 bodů
252 zobrazení
v kategorii Auto moto
Dobrý den, po 5 dnech jsem vyjela autem který stalo před barákem . Najednou se mi rozsvitila žlutá kontrolka motoru . Doufám že to bude jen nějaký prekousany kabel... Můžu poprosit nějaký názory? Co by to mohlo být ? Do čtvrtka auto normálně jezdilo do dneška auto stálo tak nic jiného mě nenapadlo než ty kabely.dekuji

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před pavel.sv Registrovaný (34 bodů)
Rozsvícená žlutá kontrolka motoru po delším stání nemusí znamenat nic vážného - často ji vyvolá vybitější autobaterie (po 5 dnech stání klesne napětí) nebo zoxidovaný kontakt, ale příčin je celá řada od lambda sondy přes zapalování až po výfukový systém. Nejjednodušší je nechat si auto vyčíst diagnostikou (OBD) v servisu nebo i na pumpě/u známého s čtečkou - chybový kód přesně ukáže, kde je problém, místo hádání. Dokud kontrolka jen svítí (nebliká) a auto jede normálně, dá se opatrně dojet do servisu; pokud by kontrolka blikala nebo by auto ztrácelo výkon, raději nejezděte a řešte to hned, aby nedošlo k poškození motoru nebo katalyzátoru.




Související témata

0 bodů
1 reakce 4 zobrazení
0 bodů
1 reakce 539 zobrazení
4.8.2020 v kategorii Auto moto anonym
0 bodů
3 odpovědí 487 zobrazení
16.6.2016 v kategorii Auto moto petios
0 bodů
2 odpovědí 888 zobrazení
17.2.2016 v kategorii Auto moto Lukas
0 bodů
1 reakce 562 zobrazení
26.8.2015 v kategorii Auto moto bobus
0 bodů
1 reakce 1.1k zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 764 zobrazení
0 bodů
5 odpovědí 413 zobrazení
19.8.2015 v kategorii Ostatní řepka
...