0 bodů
469 zobrazení
v kategorii Právo a zákony
Jsem zaměstnán ale chtěl bych odejít od prvého listopadu do předčasného důchodu.Do starobního to mám rok tři měsíce.Musim o tom informovat dopředu zamestnavatele a v případě že ano musí mi to umožnit? Děkuji za odooved

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před kacenka92 Registrovaný (39 bodů)
Do předčasného důchodu můžete odejít nejdříve tři roky před dosažením řádného důchodového věku, takže s rokem a třemi měsíci do starobního důchodu by to z hlediska věku mělo jít. Zaměstnavatele o odchodu informovat musíte podle běžných pravidel ukončení pracovního poměru – obvykle to znamená podat výpověď s dvouměsíční výpovědní lhůtou nebo se domluvit na dohodě k danému datu (1. listopadu); samotný odchod do důchodu ale zaměstnavatel blokovat nemůže, řešíte jen rozvázání pracovního poměru. Žádost o předčasný důchod si podáváte sama na ČSSZ, ideálně pár týdnů předem. Předčasný důchod znamená trvalé krácení výše penze, takže si nechte spočítat dopad přímo na okresní správě sociálního zabezpečení a tam si i ověřte přesné podmínky pro vaši situaci.




Související témata

0 bodů
2 odpovědí 709 zobrazení
0 bodů
7 odpovědí 1.9k zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 1.1k zobrazení
0 bodů
1 reakce 307 zobrazení
0 bodů
1 reakce 406 zobrazení
...