0 bodů
446 zobrazení
v kategorii Dům a byt

Dobrý den, potřebuji poradit. Vylil jsem podlahu samonivelační stěrkou. Podlaha je krásně hladká, bez prasklin či hrbolků. Bohužel po přiložení vodováhy není celá podlaha úplně v horizontální rovině a na celé ploše jsou i rozdíly 0,5 cm. Jak si s tím poradit?
Zdroj: https://www.poradte.cz/domacnost-a-bydleni/63564-jak-vyrovnat-nivelacni-sterku.html

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před misa.kk Registrovaný (36 bodů)
Rozdíly kolem 0,5 cm na ploše znamenají, že podlaha je hladká, ale není ve vodorovné rovině, protože samonivelační stěrka se vyrovná sama v sobě, ale kopíruje sklon podkladu. Pokud potřebujete podlahu skutečně do vodorovné roviny, je třeba nejprve nivelační latí/nivelákem najít nejvyšší bod, od něj odměřit rovinu a pak nalít druhou vrstvu stěrky tak, aby dorovnala nižší místa (u větších rozdílů použijte stěrku vhodnou pro danou tloušťku a případně penetraci). Menší rozdíly do pár milimetrů často vyřeší až podlahová krytina s podložkou. Pokud si nejste jistý tloušťkami a typem stěrky, řiďte se technickým listem konkrétního výrobku, kde je uvedena minimální a maximální vrstva.




Související témata

0 bodů
1 reakce 1.0k zobrazení
0 bodů
1 reakce 362 zobrazení
24.6.2015 v kategorii Ostatní Katka
...