Vítáme tě na stránkách Czporadna.cz

Po registraci se staneš součástí bezva kolektivu a získáš řadu nových funkcí.

Neváhej a registruj se! >> zde <<

0 bodů
844 zobrazení
v kategorii Zdraví, krása frantaXX Registrovaný (298 bodů)

Slysel jsem, ze je koureni skodlive teprve pri "pouziti" urychlovace - teda napr. u lakyrniku, co dychaji cely zivot barvy a pak kdyz jsou 10 - 15 let v duchodu, tak dostanou rakovinu plic. A podobne to bylo s lidmi, co pracovali s asbestem - pokryvaci s eternitem, nebo medenymi plechy...nebo jake urychlovace by jeste pripadaly v uvahu?

Vaše reakce

Vaše jméno:
Soukromí: Vaše e-mailová adresa bude použita pouze pro zaslání těchto notifikací
Anti-spamová verifikace (Odpovězte na otázku):
Pro přeskočení této verifikace v budoucnu, se prosím přihlašte nebo registrujte.

6 reakce

+3 bodů
arygnoc Registrovaný (913 bodů)
označeno jako nejlepší reakce frantaXX
 
Nejlepší reakce

také isté, ako u nefajčiarov.

len tak mimochodom - počuli ste niekedy o medicínskej diagnóze - alergia na tabak?

nepočuli. lebo taká alergia neexistuje.
takže tabak je napriek tvrdeniam kohokoľvek človeku neškodný - na rozdiel od iných údajne "zdravých" či údajne "neškodných" alergénov.

zdraviu neprospieva ten bordel, v ktorom je tabak spaľovaný, to je teda pravda.

(smoking)

image
frantaXX Registrovaný (298 bodů)

No u nas v rodine kourili vsichni - teda jeden prestal 1983, kdyz mu zdrazili Marsky-byl palicatej a nechtel jim ty prachy dal strkat, a taky zemrel ted nejdriv, v 84 letech, jinak 87 az 96 se vsichni ve zdravi dozili, ten"87" zemrel na pozde poznanej slepak. (smoking)0 bodů
inka Pokročilý (1.2k bodů)

Kromě plic? Tedy zadehtované, černé plíce, jasně patrné na rentgenových snímcích. Statistika rakoviny plic? Rakovina nosohltanu, jazyka? (devil) Zdecimované žíly a tepny. Já jsem své kouření právě takhle odskákala. Mám 4 stenty a jsem v péči cévního. Soused od vedle je na vozíku bez nohou. (whew) Když jsem byla poprvé u doktora, že mě při chůzi šíleně bolí nohy, sestra zařvala: Tomu říkáme prokuřene nohy! A fakt! (nod) A co ještě? Hlas, pleť, polibky s vůní popelníku. Tubera v peněžence, nejen za žvára, ale i za topení, protože je nutné často větrat a prát bytový textil. Byt jako stará hospoda. Nestačí? (wait)
Zapomněla jsem ještě na jeden aspekt. Služebník, nevolník, otrok, cigaret. Cigarety jsou otrokáři, diktátoři, silnější než člověk!

arygnoc Registrovaný (913 bodů)
Upraveno arygnoc

inka, štatisticky zomiera na rakovinu viac nefajčiarov ako fajčiarov (a to i na alergie, obezitu, diabetes, ...).

ostatné argumenty - zápach/vôňa (inak vonia seno, inak zamilovaným), peňaženka, hlas, pleť, polibky, pranie, vetranie - to všetko sú individuálne veci, štatisticky nemerateľné.

ale v jednom máte pravdu - každá sekta (fajčiari, tlstí [mierne povedané - obézni], gambleri, huliči, homoši, vegetariáni/vegáni, milovníci a chovatelia domácej zveriny a vôbec každý, kto sa nejako líši) má iné požiadavky na frekvenciu upratovania, vetrania, finančného príjmu a toho všetkého, čo tu spomíname/spomínate a ktovie čoho ešte, na čo sme/ste si nespomenuli.

proste, nedá sa to porovnávať - telo musí do hrobu zhumplované.
predsa nezabijem predavača v potravinách za éčka, trafikanta za nikotín, čajovňu za teín, nálevňu za alkohol, tlsťocha za nechutný pohľad na neho, mäsiara [řezníka] za tuk na mäse, domácich maznáčikov za alergie, a tých všetkých, že mi ťahajú peniaze z peňaženky, ...

verte, že na každom z nás je niečo, čo sa iným vôbec, ale vôbec nepáči a veľmi radi nám poradia, ako to je správne (podľa nich, samozrejme).

keďže mi fajčiari máme svoje rezervácie (vyhradené priestory), premáha ma túžba zabiť idiotského nefajčiara, ktorý tam vlezie a začne krčiť nosom - to je totiž náš biotop, nie jeho, buď prežije alebo môže slobodne uhynúť (no - a kto je teda odolnejší? .:P )
ja im tiež neleziem do obézňáckych cukrární, huličom do ich dúpät, nefajčiarskych prevádzok, ...

nuž, každý ma to svoje.

a kto nie, zomiera na bolesť hlavy, ako ho tlačí svätožiara (svatozář).

(smoking)

image
inka Pokročilý (1.2k bodů)

Já mám velké štěstí, že mi kouř neva. Snad jen v restauraci u jídla. Nikde jinde mi nevadí. Tak, jak teď myslíte a píšete, také jsem to tak měla, dokud jsem nezdrhla na druhou stranu. Ale naprosto chápu, jak moc je obtížné cokoliv změnit. Žádná sranda! (wasntme) Mám velké štěstí, že mě kouření a žvára nechávají naprosto lhostejnou. Po 38 letech, z toho nějakých 5 posledních let boj s touto závislostí. Jsem vítěz! (nod)

arygnoc Registrovaný (913 bodů)

jednoznačne súhlasím, že v reštaurácii by sa fajčiť nemalo, tam prichádzame za iným zážitkom.

(smoking)

no a k tomu víťazstvu: váš boj bol proti čomu? iba proti tomu, čo ste si sama zvolila.
no a každá zmena názorov prináša obete, nie iba zmena názoru na fajčenie.
milujem lovenie rýb na mori a trpieval som kinetózou - tiež som zvíťazil, a nepokladám to za niečo svetoborného. a verte, že kinetóza teda pekne ptravuje život!

(wait)

image
inka Pokročilý (1.2k bodů)
Upraveno inka

Jojo, kinetozu znám velice zblízka. Bliju jak malý pes. Ale to je o něčem jiném. Je to snad stavbou ucha. Ale kouření, to je program, který jsme si nezodpovědně nainstalovali do pc, kterému říkáme mozek. A teď ho neumíme zlikvidovat a když si myslíme, že už po něm není nikde ani stopy, zjistíme, že ten hajzlík mozek, si ho někde uložil. Nevymazal, jenom uložil někam jinam. V tom je ten průser. Totéž bývá s alkoholem, automaty atd. Proto se už nikdy nesmí, ani jednou. Stále je ten program uložený, jen jsme zlikvidovali ikonku.

0 bodů

Tak co je tabák za svinstvo ví téměř každý i kuřák .
Méně je ale známé že do tabáku přidávají výrobci

  1. Čpavek - sloučeniny čpavku zrychlí cestu nikotinu do mozku kuřáka.

2.Tabák se ještě navíc nikotinem obohacuje.

3.Bronchodilatační látky - rozšiřují plicní cesty, umožní tak kouři snadněji pronikat do plic

4.Příchutě - Lékořice, čokoláda nebo mentol přidané do tabáku sníží u kuřáka pocit škrábání v krku.

5.Pórované filtry - Póry ve filtrech umožní kuřákovi pořádně a hluboko potáhnout z cigarety. Karcinogeny tak putují hlouběji do plic. Také se krátí čas kouření a tudíž roste spotřeba cigaret.

Tak co kuřáci ještě přemýšlíte nad éčkama ?

arygnoc Registrovaný (913 bodů)

určite máš pravdu.

čo tak urobiť takýto rozbor na sladkostiach, reťazcovo ošetrených potravinách, robítkach na xicht (kozmetika), vzduchu pri komunikáciách, a to všetkom, čo je také menej nezdravé ako cigareta, hm?

myslím, že by to dopadlo rovnako.

(smoking)

celá to debatovanie o tom, či a ako cigareta/fajčenie škodí, je iba humbuk, ktorý má odvrátiť pozornosť od skutočných problémov - rastúcej obezity, neplodnosti, hormonálneho zamorenia, globálneho znečistenia, chudoby, a vôbec, toho by sa našlo.

(smoking)

image
0 bodů
Bred Domácí (4.3k bodů)

Nech vyhořet cigaretu pod kouskem skla a uvidíš pouhým okem co tam je za svinstvo, a to je jen nepatrná část toho co vdechneš

arygnoc Registrovaný (913 bodů)

stačí mi, keď nechám rozmraziť mäso s teska - to je vody!
a ktovie, čo je v nej.

(smoking)

keby si čítal pozornejšie, dozvedel by si sa, že fajčiarom vadí tiež ten bordel v cigaretách, ale samotné fajčenie nie.

tak isto ako v dotyčnom mäse - keď je na tanieri, koho zaujíma, že je plné hormónov, farbičiek a umelej šťavy z prílohy? - hlavne, že chutí.

image
0 bodů

No já osobně jsem zastáncem toho, že když už kouřit, tak zvolit elektronickou cigaretu - tam se dá dávka nikotinu upravit (konec konců - nikotin je ta navykova latka kvuli ktere nam to tak chutna:) ) takze pokud je nekdo slabsi kurak, muze si davkovat slabsi liquidy, da se strida prichut - nesmrdi to... a HLAVNE: ZADNÝ DEHET a ostatní svinstva co se horenim odparuji. Jasne clovek si rika ze to taky nebude jen tak neco za neco - prece to nebude rovnou "zdrave" - to asi ne... tabakove koncerny delaji vse proto, aby e-koureni lidem vymluvili a tak dal. No ja nevim - nekdy staci selsky rozum a kdyz ne, je dobry si neco sam nastudovat. Treba tady o tom je zajimavy clanek: http://www.gallagher.cz/magazin/jaka-je-skodlivost-e-cigaret/
Nazor, at si kazdy udela sam... a pak si myslím, že "urychlovače"v podobě acetonu a pod. budou mít stejne "nasledky" jako u nekuraka ;)

0 bodů

Mrkni se sem: https://www.gallagher.cz/zdravi/ - tady se dočteš tak nějak uceleně v kontextu vše, co tě zajímá. Je trochu složitější téma, než se na první pohled může zdát. Související témata

0 bodů
5 odpovědí 334 zobrazení
0 bodů
5 odpovědí 276 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 474 zobrazení
13.4.2017 v kategorii Zdraví, krása Tomas Ulrich
0 bodů
6 odpovědí 536 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 2.9k zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 295 zobrazení
0 bodů
5 odpovědí 288 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 278 zobrazení
15.6.2014 v kategorii Zdraví, krása Andrle
0 bodů
4 odpovědí 271 zobrazení
...