0 bodů
498 zobrazení
v kategorii Kutilství, návody

Bavili jsme se s kamarády u vody o různých způsobech lovu a padla i zmínka o chytání ryb pomocí elektrického proudu. Zajímá mě, jestli je tahle metoda u nás vůbec povolená, nebo se za ni dá dostat postih.

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

2 reakce

0 bodů

Ano, jen svazy můžou používat agregáty.

mowla Domácí (2.9k bodů)

Nejen "svazy" - i obyčejný majitel rybníka.
Ale i on potřebuje povolení (a samozřejmě proškolený personál pro obsluhu agregátu...).

mowla Domácí (2.9k bodů)

Povolení vydává buďto ministerstvo nebo např. OÚ obce s rozšířenou působností.
Ale povolení (výjimku) může získat i rybářská organizace, i např. soukromý majitel rybníka.



0 bodů
mowla Domácí (2.9k bodů)

Ano, je to zakázané.
Výjimky mohou být uděleny k záchraně ryb (při nějaké havárii), za vědeckými účely a případně v jiných odůvodněných případech.



Související témata

0 bodů
4 odpovědí 825 zobrazení
0 bodů
1 reakce 2.0k zobrazení
0 bodů
1 reakce 345 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 525 zobrazení
8.7.2014 v kategorii Ostatní Laňka
0 bodů
4 odpovědí 389 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 329 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 424 zobrazení
0 bodů
1 reakce 213 zobrazení
25.12.2014 v kategorii Zdraví, krása Lacík Registrovaný (264 bodů)
...