0 bodů
372 zobrazení
v kategorii Společnost

Brzy se budu vdávat a ráda bych si nechala své rodné příjmení, mám ho ráda. Je to bez problémů možné, nebo se musím přejmenovat po manželovi? Děkuji za odpověď.

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

3 reakce

0 bodů
Sůwa Pokročilý (1.1k bodů)

Záleží na dohodě, může si ponechat svoje příjmení, nebo si ke svému příjmení připojit i manželovo. Dokonce to může být i v nepřechýlené podobě - Jana Novák Máslová :)



0 bodů
mama Pokročilý (1.2k bodů)
Upraveno mama

Rudo, zřejmě Vám jde o úřední záznam v naší zemi. Jen pro zajímavost, jsou země, kde po sňatku má nevěsta, či mladá paní vždy své jméno a děti mají pak jméno, myšleno příjmení, po otci.



Související témata

0 bodů
6 odpovědí 675 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 1.0k zobrazení
1.4.2014 v kategorii Společnost Selina8754
0 bodů
5 odpovědí 660 zobrazení
16.4.2014 v kategorii Právo a zákony Kandidát na změnu
0 bodů
2 odpovědí 701 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 458 zobrazení
12.8.2014 v kategorii Společnost Jurečka Martin
0 bodů
3 odpovědí 1.5k zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 464 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 449 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 3.0k zobrazení
0 bodů
1 reakce 239 zobrazení
...