Brzy se budu vdávat a ráda bych si nechala své rodné příjmení, mám ho ráda. Je to bez problémů možné, nebo se musím přejmenovat po manželovi? Děkuji za odpověď.
Záleží na dohodě, může si ponechat svoje příjmení, nebo si ke svému příjmení připojit i manželovo. Dokonce to může být i v nepřechýlené podobě - Jana Novák Máslová :)
Rudo, zřejmě Vám jde o úřední záznam v naší zemi. Jen pro zajímavost, jsou země, kde po sňatku má nevěsta, či mladá paní vždy své jméno a děti mají pak jméno, myšleno příjmení, po otci.
CZPoradna.cz