0 bodů
640 zobrazení
v kategorii Právo a zákony

Řešíme teď s bývalým partnerem výživné na děti a nemůžeme se domluvit. Zajímalo by mě, kdo má vlastně poslední slovo v tom, jak vysoké alimenty budou.

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

4 reakce

+1 bodů
mowla Domácí (2.9k bodů)

Buďto dohoda mezi partnery - a nebo soud (na základě příjmů).



+1 bodů
arygnoc Registrovaný (913 bodů)

iba a jedine súd.

nejaké dohody môže súd zobrať do úvahy, ale nemusí sa nimi vôbec riadiť.
je iba na jeho uvážení, akú výšku výživného stanoví, rozhoduje na základe finančných pomerov oboch strán - povinného platiť alimenty, i dieťaťa (resp. osoby, do výchovy ktorej bola zverená, výživné je určené pre potreby dieťaťa a nie osoby, do výchovy ktorej bolo zverené, a už vonkoncom to nieje nástroj na vydieranie a prenasledovanie povinného, ako si to radi prezentujú niektoré matky).

alimenty sa nesmú kompenzovať (ak z rozvedeného manželstva sú dve deti, jedno zverené matke a druhé otcovi, nie je možné kompenzovať výživné určené jednotlivým deťom, i keby bolo na korunu rovnaké - proste povinní musia výživné uhradiť).

takže opakujem, výšku výživneho stanoví iba a jedine súd.

(smoking)

image
0 bodů
Bred Domácí (4.3k bodů)

O výši alimentů musí vždy rozhodnout soud. Pokud se partneři dohodnou, soud to může schválit.



Související témata

0 bodů
1 reakce 492 zobrazení
30.3.2017 v kategorii Právo a zákony Nikola
0 bodů
1 reakce 388 zobrazení
0 bodů
1 reakce 322 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 602 zobrazení
25.5.2015 v kategorii Právo a zákony Luciekasparovska@seznam.cz
0 bodů
4 odpovědí 591 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 633 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 747 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 1.1k zobrazení
3.8.2014 v kategorii Tato poradna anonym
0 bodů
5 odpovědí 4.2k zobrazení
...