0 bodů
366 zobrazení
v kategorii Vaření, jídlo

Našel jsem recepty po babi a je tam u dušeného zelí napsáno NEVAŘIT V HLINÍKOVÉ NÁDOBĚ! To by nějak reagovala ta kyselost? Nebo nedovedu si to jinak vysvětlit.

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

2 reakce

+2 bodů
mowla Domácí (2.9k bodů)
Upraveno mowla
 
Nejlepší reakce

Jasně - jednak ti kyselost zelí ´vyžere´ hrnec (zvláště za vyšších teplot) - hliník není odolný kyselinám.
A druhou věcí je, že ti kyselina mléčná zreaguje s hliníkem - tím se ´naruší´ chuť zelí.



0 bodů

Aha, děkuji. Zase vím něco nového.

mowla Domácí (2.9k bodů)

;-)
Nejpozději při pokusu umýt po uvaření zelí hliníkový hrnec bys na to přišel.



Související témata

0 bodů
2 odpovědí 494 zobrazení
0 bodů
5 odpovědí 3.3k zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 412 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 1.3k zobrazení
0 bodů
1 reakce 733 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 1.5k zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 456 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 326 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 260 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 1.2k zobrazení
...