0 bodů
323 zobrazení
v kategorii Počítače, internet

Často čtu na fórech a v online hrách, že někoho 'banli' nebo dostal BAN, a vždycky mě zajímalo, odkud se to slovo vlastně vzalo. Proč se zablokování účtu označuje zrovna takhle? Děkuji za objasnění.

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

3 reakce

+2 bodů
mowla Domácí (2.9k bodů)

Je to zkratka - Boundary Access Nodes - Zamezení Přístupu k Uzlu.



+1 bodů
ellcupakabra Registrovaný (970 bodů)

Ban (česky zákaz; zabanovat, dostat ban) je internetový termín označující zablokování přístupu, obvykle na internetové fórum nebo účet v MMORPG hrách. Bany uděluje správce serveru za porušování pravidel; daný uživatel pak nemůže služby serveru využívat (trvale, nebo jen po určitou dobu).

Mrkni se tady >>>>>.... http://cs.wikipedia.org/wiki/Ban_%28internet%29

☢ ☠ ☣ ☠ ☣ ☠ ☣ ☠ ☢
0 bodů

prostě protože anglicky "to ban" je česky zakázat, vyhnat, dát do klatby

a už tomu tak bylo ve staronorštině, když ještě vikingové neměli o Británii ani páru



Související témata

0 bodů
3 odpovědí 6.1k zobrazení
0 bodů
1 reakce 504 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 3.3k zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 296 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 706 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 592 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 694 zobrazení
0 bodů
1 reakce 332 zobrazení
0 bodů
1 reakce 850 zobrazení
0 bodů
1 reakce 767 zobrazení
...