0 bodů
2.6k zobrazení
v kategorii Zdraví, krása

Minulý týden jsem si při pádu zlomil ruku a teď ji mám v sádře. Zajímalo by mě, za jak dlouho se zlomenina obvykle zahojí a kdy se zase vrátím k normálnímu životu.

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

2 reakce

0 bodů
inka Pokročilý (1.2k bodů)

Záleží na tom, jak je zlomená a kde je zlomená. V průměru nějakých 6 až 8 týdnů. A pak rehabilitace, protože svaly za tu dobu atrofovaly.



0 bodů
mowla Domácí (2.9k bodů)

Kolik ti je let a jak jsi zdravá? A kterou kost máš na mysli?
:o
Pokud jsi mládě, sroste rámcově humerus (kost pažní) tak za 3 týdny, ulna či radius (kosti předloktí) o něco dříve (2-2,5 týdne). Myslím sroste tak, abys mohla ruku opět (s opatrností) používat.
Plný srůst je pak otázkou dalších cca 3 týdnů.
Pokud už nejsi "mládě" a nebo máš nějaký zdravotní problém (nedejbože osteoporozu), nemusí kostí srůst třeba vůbec.



Související témata

0 bodů
2 odpovědí 1.1k zobrazení
0 bodů
5 odpovědí 2.3k zobrazení
0 bodů
1 reakce 567 zobrazení
0 bodů
1 reakce 579 zobrazení
0 bodů
1 reakce 297 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 1.0k zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 785 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 1.8k zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 714 zobrazení
0 bodů
1 reakce 1.8k zobrazení
...