0 bodů
388 zobrazení
v kategorii Ostatní

Nedávno jsem byl v kostele a koukal na ten velký zvon ve věži a říkal jsem si, jaké to asi je ho rozhoupat. Zajímalo by mě, jestli to někdo z vás zkoušel a jaký to byl pocit.

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

5 reakce

+2 bodů
Bred Domácí (4.3k bodů)

Kdysi dávno ano. Překvapilo mne, jaká je to makačka.

... ale potom to houpání, to by adrenalin..

Bred Domácí (4.3k bodů)

Zážitek to byl. Více houpání a otáčení jsem ale zažil, když jsem kdysi asi 30 km přikládal na parní lokomotivě. Otáčející se tendr pod nohama, neskutečně malá dvířka oproti velké lopatě. Bylo to také nezapomenutelné a ještě to velice pobavilo stálou posádku lokomotivy.



+1 bodů
mama Pokročilý (1.2k bodů)

Ano, já ano, můj muž i moje děti, všichni to máme vyzkoušené. On tchán měl ve vsi na starosti zvonit a odmykat na neděli kostel.....To už je hodně dávno...

+1 bodů
elis Registrovaný (157 bodů)

Celá léta byl u nás kostel tak zdevastovaný,že se tam ani nesmělo a teď když už je v cajku,tak už tam nevylezu.Škoda.;(

+1 bodů

U zvonic s více zvony je docela kumšt nacvičit správný rytmus a koordinaci.
Ne každý se jím může stát, přijímání do cechu má své přísné regule a běžná veřejnost možná ani netuší, že společenství zvoníků má dokonce v duchu doby i svůj vlastní web:
zvoníci

0 bodů
mowla Domácí (2.9k bodů)

Jo - několikrát.

Taky je ´zajímavé´ do rezonujícího zvonu (nerozhoupaného - stačí srdcem jen ´bacit´) strčit hlavu...
:D



Související témata

0 bodů
2 odpovědí 251 zobrazení
0 bodů
5 odpovědí 555 zobrazení
0 bodů
1 reakce 329 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 213 zobrazení
0 bodů
5 odpovědí 455 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 791 zobrazení
+2 bodů
4 odpovědí 623 zobrazení
+2 bodů
10 odpovědí 538 zobrazení
0 bodů
6 odpovědí 422 zobrazení
...