0 bodů
381 zobrazení
v kategorii Společnost mama Pokročilý (1.2k bodů)

Asi není nálada stále, ale říká se, že dobré slovo i železná vrata otevírá. Tak proč?

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

4 reakce

+2 bodů
ellcupakabra Registrovaný (970 bodů)

No ono dobrych slov v tezkych chvilich je strasne malo ...nekdy clovek nemusi mluvit... aby ten druhy chapal co se tomu druhemu honi hlavou ...postaci trocha empatie a take toho druheho trochu znat ...proste nekdy je lepsi mlcet ...
A nechat veci tak jak jsou ...tim spise slova ktera mohou druheho rozladit jeste vice ......Vis nekdy je lepsi ridit se prislovim .... Mluviti je stribro mlceti je zlato ..:D

☢ ☠ ☣ ☠ ☣ ☠ ☣ ☠ ☢
mama Pokročilý (1.2k bodů)

Někdy je krásné spolu mlčet, ale ještě krásnější je, spolu se smát...(inlove)

ellcupakabra Registrovaný (970 bodů)

(y)

☢ ☠ ☣ ☠ ☣ ☠ ☣ ☠ ☢


+2 bodů
opicak Registrovaný (769 bodů)

Já si myslím, že ta naše česká nálada souvisí s vývojem společnosti od bolševíka ke kapitalismu. A taky je to česká specialita, neustále kritizovat, nadávat, ale hlavně nic nedělat pro změnu. Tím, jak je ta naše společnost permanentně nasra.., tak se i tváří navenek, lidi se na sebe neusmívají, nemají pro sebe vlídné slovo a když už se cítím já pod psa, tak ať se nemá nikdo líp.
Přitom by stačilo uvědomit si, co to je mít se špatně, ale skutečně špatně, bídně.
Vždycky mě můžou naštvat lidi, kteří sedí denně v hospodě, všemu rozumí, vychlastaj denně 10 piv, vykouří 40 cigaret a pak zapláčou, že nejsou peníze.
A to nemám nic proti pivařům a kuřákům. Pivo piju a kouřil jsem taky (a rád), ale musím znát kde jsou mé mantinely, kam až můžu a co si můžu dovolit.
..dobré slovo i železná vrata otevírá ?... možná by pro začátek stačil úsměv a milý pohled.

+1 bodů

Upraveno

Dobré slovo žiada čistú a dobrú myseľ. (happy) Ťažko sa však usmievať, tam kde vidno zlo. (doh)
Udržať pohodu mysle v rozháranom svete, kde i úsmev považujú za dôvod k vojne, k závisti, že ten druhý sa má lepšie, kde žijete zo dňa na deň v neistote budúcnosti. Avšak všimnite si, kde dobré slovo a úsmev zbadáte najčastejšie, kde na stole majú pripravený tanier pre hosťa, kde zachytia padajúceho z brala bez žiadania si vďaky - je to tam, kde majú málo (v našom ponímaní), nežijú v nadbytku, kde poznajú cenu práce a vážia si každého života i toho najmenšieho.
Pýtate sa "Proč jsou někdy lidé skoupí na dobré slovo?" ľudia, hlavne tí duševne viac uzavretí do svojho uzavretého vnútorného virtuálneho sveta nie sú skúpi, ale skôr ani nepoznajú jeho význam a použitie v živote človeka.

0 bodů

Co znamená skoupí?:)

mama Pokročilý (1.2k bodů)

Verčo, skoupý je něco, jako lakomý. Někdo například nešetří dobrým slovem, nešetří úsměvem, ale dokáže je rozdat. Skoupý člověk naopak šetří dobrým slovem, velice málo je používá. Už rozumíš?Související témata

0 bodů
4 odpovědí 202 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 183 zobrazení
+2 bodů
3 odpovědí 178 zobrazení
0 bodů
1 reakce 92 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 77 zobrazení
+1 bodů
3 odpovědí 75 zobrazení
0 bodů
1 reakce 184 zobrazení
+3 bodů
3 odpovědí 109 zobrazení
1.10.2015 v kategorii Ostatní Monika
0 bodů
2 odpovědí 189 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 148 zobrazení
3.12.2014 v kategorii Společnost Lacík Registrovaný (264 bodů)
...