0 bodů
992 zobrazení
v kategorii Kutilství, návody

Narazil jsem v dílně na nářadí, kterému se prý říká důlčík, ale slyšel jsem i tvary důlek a dolík. K čemu se to vlastně používá a je v těch názvech nějaký rozdíl?

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

4 reakce

+1 bodů

Důlčík (hov. kelner) označuje bod pro vrták, důlek je jamka pro hraní kuliček, Dolík je přírodní památka na Kladensku.
dolík

Ještě jsi zapomněl na dolíčky (ve tvářích) a Ďolíček - stadion Bohémky ve Vršovicích.
Ďolíček

Sůwa Pokročilý (1.1k bodů)

Důlčík je kilner, "kelner" je číšník :)

edit - jasně, oprava, patří "kilner" (slang).
kilner

Když už, tak kirner



0 bodů
mama Pokročilý (1.2k bodů)

Asi dělá díru....no, nééé?

0 bodů
Sůwa Pokročilý (1.1k bodů)

Důlek nebo dolík to je jedno. Otvor se dělá průbojníkem :)

0 bodů
Bred Domácí (4.3k bodů)

Vždy říkám důlek, i když dolík je také správně.



Související témata

0 bodů
2 odpovědí 423 zobrazení
26.9.2015 v kategorii Společnost Ludvík
0 bodů
3 odpovědí 365 zobrazení
15.8.2015 v kategorii Zvířata Rychtule
0 bodů
1 reakce 970 zobrazení
3.7.2015 v kategorii Auto moto krajicc
0 bodů
3 odpovědí 905 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 433 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 2.9k zobrazení
15.8.2014 v kategorii Společnost Zdeněk Kail
0 bodů
3 odpovědí 443 zobrazení
12.8.2014 v kategorii Zvířata Vávra
0 bodů
1 reakce 1.9k zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 3.6k zobrazení
...