Narazil jsem v dílně na nářadí, kterému se prý říká důlčík, ale slyšel jsem i tvary důlek a dolík. K čemu se to vlastně používá a je v těch názvech nějaký rozdíl?
Důlčík (hov. kelner) označuje bod pro vrták, důlek je jamka pro hraní kuliček, Dolík je přírodní památka na Kladensku. dolík
Ještě jsi zapomněl na dolíčky (ve tvářích) a Ďolíček - stadion Bohémky ve Vršovicích. Ďolíček
Důlčík je kilner, "kelner" je číšník :)
edit - jasně, oprava, patří "kilner" (slang). kilner
Když už, tak kirner
Asi dělá díru....no, nééé?
Důlek nebo dolík to je jedno. Otvor se dělá průbojníkem :)
Vždy říkám důlek, i když dolík je také správně.
CZPoradna.cz