Když si v hospodě objednám třetinku, nikdy si nejsem úplně jistý, kolik to vlastně je. Kolik mililitrů má taková třetinka českého piva? Jen abych měl jasno.
Podle názvu by to mělo být 0,33, ale mám dojem, že jen 0,3 l.
(shake)
1 (beer) = 0,5 l a třetinka tohoto (beer) není 0,3 l, ale 1,6666 l (giggle)
Tak teď jsi mne zcela zmátnul... :D Jdu si nechat vrátit školné - 0,5 /3 = 1,67 :D U nás se "třetinka" říká třetině litru. :o
To byl můj záměr, zmást ! :P
Kolik asi? Tři deci?...(beer)
CZPoradna.cz