0 bodů
466 zobrazení
v kategorii Společnost

Dobrý den,
chystám se dělat seminární práci do Společenskovědního semináře a nejvíce mě zatím přitahuje téma sociální fobie.Tak bych vás chtěla poprosit o váš názor, jestli jste se s někým trpícím touto fobií již setkali,ale i v případě že ne. Byla bych ráda,kdybyste mi sem mohli napsat vaše zkušenosti s tímto typem fobie,at už osobní nebo od známých.

Za každý názor budu moc vděčná.

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

8 reakce

+3 bodů
Briketka Registrovaný (498 bodů)

já nerada chodím mezi lidi to je asi ta fobie,
když mám někam jet to je doba než se vůbec
odhodlám vyjít z bytu a když už jo a jdu na
nákup, tak mám papírek co nakoupit a rychle
vypadnu, abych zas byla brzo doma prostě tam,
kde to znám a nikdo není jen já sama je to asi
tím, že jsem samotářský typ i když mám nějaké
kamarádky, ale společnost moc nevyhledávám..

nerada se taky podřizuju všem zajetým kolejím
to každému přijde divné, ale mě ne..

Sůwa Pokročilý (1.1k bodů)
+3

Já jsem v poslední době na tom velmi podobně jako Briketka, ale vůbec mi to nevadí. Mám svůj svět a v něm je na prvním místě kocourek :)

Briketka Registrovaný (498 bodů)

taky to tak mám na prvním místě je můj čičák Ufík (mm)+1 bodů
mama Pokročilý (1.2k bodů)

Denis, možná ti někdo poradí, ale myslím, že na internetu bys našla nějaké počtení, ale tobě jde zřejmě o osobní zkušenosti? Pokud sem budeš chodit pravidelně, možná že tu také najdeš něco pro inspiraci..... ]:) (coffee)

+1 bodů

nedávno som odpovedala kdesi na internete dievčaťu práve s takouto fóbiou. Nevedela sa začleniť do spoločnosti, napríklad na zábave, o čom hovoriť s prítomnými rovesníkmi, ako sa uvoľniť...
Mnoho podobných príbehov je možné nájsť na internete pomocou vhodne vložených kľúčových slov. Internet je totiž klebetná žalobaba.

+1 bodů
opicak Registrovaný (769 bodů)

Ač rodák z hlavního města, bydlet bych tam nechtěl a nemohl ani zadarmo. Je možné, že se u mě jedná o jakousi formu této sociální fobie, ale před několika lety jsem šel na Silvestra na Staroměstské náměstí. No... "šel" je velmi nadnesený výraz. Prodíral jsem se davem, který se chvíli posunoval od Václaváku ke Staromáku, pak se zastavil, couval, vlevo, vpravo až mě to naštvalo, otočil jsem se a odešel. Silvestr nesilvestr, tady být nemusím. Jindy jsem zase propadl touze vidět na Mírovém náměstí jakousi projekci na budovách. To bylo moc hezký, ale zase ty lidi. Davy, tlačenice a ještě k tomu pak cesta dopravím prostředkem se smraďochy.
Abych to shrnul, nemám rád davy, nemám rád smradlavé davy nemytých lidí (ty jsou ale všude, nejen v Praze). Nejezdím dopravními prostředky a vyhýbám se srocení v jakékoli podobě. Pokud jsem již donucen použít městskou hromadnou dopravu, štítím se držet madla (zaklíním se raději někam do rohu) a doma se musím ihned umýt.

Sůwa Pokročilý (1.1k bodů)

Na Silvestra bych do centra nešla ani za milion, ale i v Praze jsou krásná a klidná místa bez lidí a nemusí to být zrovna na periférii :)

+1 bodů
Lewis Registrovaný (129 bodů)

Já mám fobii z obchoďáku, těch velkých, má to i velké výhody:-) neutrácím za nesmysly:-))) Příšerně se mi tam točí hlava, nedokážu tam jít sama.

Nevím, jestli je sociální, ale asi jo, vadí mi tam ti lidi, kdyby tam nikdo nebyl, obchod by mi asi nevadil.

Nakupuji jen tam, kde to znám, nebo v noci v Tescu.
(sun)

–1 bodů

Tak co tedy jsi, Denis nebo Denisa ?

neznalý a zvedavý...
Denis je nežnejšie oslovenie Denisy a je univerzálne aj pre Denisa ]:)Související témata

+1 bodů
2 odpovědí 292 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 497 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 1.0k zobrazení
0 bodů
0 odpovědí 383 zobrazení
0 bodů
20 odpovědí 6.4k zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 516 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 662 zobrazení
...