0 bodů
394 zobrazení
v kategorii Právo a zákony

Mám pracovní smlouvu na dobu neurčitou a uvažuji o odchodu, ale nového zaměstnavatele bych potřeboval nastoupit dřív, než uplyne dvouměsíční výpovědní lhůta. Co mi hrozí, když ji nedodržím? Děkuji.

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

3 reakce

0 bodů
opicak Registrovaný (769 bodů)

Můžete mít záznam v zápočtovém listu. Záleží na zaměstnavateli. Pak byste mohl narazit při hledání nové práce. Pokud ji ovšem máte a potřebujete nastoupit, pak se domluvte s novým zaměstnavatelem, jestli by mu případný záznam vadil.



0 bodů
mama Pokročilý (1.2k bodů)

Záleží, jakou práci děláte. Zaměstnavatel by také na Vás mohl podat žalobu za vzniklou újmu, či škodu, která mu vznikla.

0 bodů

Záleží na zaměstnavateli. On vás nechá klidně v pracovním poměru a bude vám vykazovat neomluvené absence se všemi negativními dopady.
Nový zaměstnavatel vás v takovém případě, pod vysokou pokutou nesmí zaměstnat.



Související témata

0 bodů
2 odpovědí 411 zobrazení
0 bodů
1 reakce 280 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 255 zobrazení
...