Z popisu to vypadá na nedorozumění v pojmech - paragrafy 46 a 36 zákona č. 500/2004 Sb. (správní řád) se týkají zahájení správního řízení, ne trestního, takže nejspíš nejde o žádný trestný čin, ale o správní řízení na úřadu práce (typicky kvůli přeplatku na rodičovském příspěvku nebo souběhu dávky a příjmu). Reálným důsledkem bývá povinnost vrátit neoprávněně vyplacenou část dávky, případně sankce za nesplnění oznamovací povinnosti, ne trest v trestněprávním smyslu. Důležité je dodržet lhůtu uvedenou v dopise a podat vyjádření. Vzhledem k tomu, že jde o konkrétní úřední řízení, si nechte papír projít na úřadu práce nebo u právníka, ideálně v právní poradně, ať víte přesně, co po vás chtějí a jak reagovat.