0 bodů
185 zobrazení
v kategorii Právo a zákony

Dobrý den,

nastoupil jsem do práce po ujištění sociální pracovnice, že mi k 01.12.2014 končí Rodičovská dovolená. Onemocněla nám dcera a žena šla domů na paragraf a teď mi přišel z Úřadu práce, dopis, že bylo vůči mě zahájeno trestní řížení podle Paragrafu 46 odst. 1 a Paragrafu 36 odst. 1, 2, 3 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád.

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před misa.kk Registrovaný (36 bodů)
Z popisu to vypadá na nedorozumění v pojmech - paragrafy 46 a 36 zákona č. 500/2004 Sb. (správní řád) se týkají zahájení správního řízení, ne trestního, takže nejspíš nejde o žádný trestný čin, ale o správní řízení na úřadu práce (typicky kvůli přeplatku na rodičovském příspěvku nebo souběhu dávky a příjmu). Reálným důsledkem bývá povinnost vrátit neoprávněně vyplacenou část dávky, případně sankce za nesplnění oznamovací povinnosti, ne trest v trestněprávním smyslu. Důležité je dodržet lhůtu uvedenou v dopise a podat vyjádření. Vzhledem k tomu, že jde o konkrétní úřední řízení, si nechte papír projít na úřadu práce nebo u právníka, ideálně v právní poradně, ať víte přesně, co po vás chtějí a jak reagovat.




Související témata

0 bodů
1 reakce 607 zobrazení
0 bodů
7 odpovědí 382 zobrazení
0 bodů
1 reakce 545 zobrazení
+2 bodů
1 reakce 256 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 561 zobrazení
0 bodů
1 reakce 226 zobrazení
12.10.2015 v kategorii Zdraví, krása Šantorová Pavla
0 bodů
5 odpovědí 531 zobrazení
...