0 bodů
416 zobrazení
v kategorii Ostatní Lacík Registrovaný (264 bodů)

Slyšel jsem, že voda ve výlevce nebo ve vaně odtéká na severní a jižní polokouli opačným směrem. Je to pravda, nebo se vír točí všude na světě stejně?

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

3 reakce

0 bodů
Mc Merkurion Registrovaný (409 bodů)

ve škole jsme se učili že jo,ale nikde jsem nebyl,abych si to ověřil,takže nezbejvá,než tomu věřit...



0 bodů

Není tomu tak.Vír se točí jinak na severní polokouli a jinak na jižní.Nebudu se rozepisovat do podrobna,stačí se podívat do učebnic nebo na net.

Mc Merkurion Registrovaný (409 bodů)

no dyť to říkám >>> furt směrem k rovníku...

0 bodů

ve škole jsme se učili že ne: protože Coriolisova síla a tak, ale skutečnost mě celkem vzato zklamala



Související témata

0 bodů
3 odpovědí 273 zobrazení
22.8.2015 v kategorii Ostatní Curly
0 bodů
6 odpovědí 1.0k zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 306 zobrazení
0 bodů
6 odpovědí 5.9k zobrazení
0 bodů
1 reakce 299 zobrazení
26.12.2014 v kategorii Zvířata Lacík Registrovaný (264 bodů)
+1 bodů
6 odpovědí 1.8k zobrazení
26.10.2014 v kategorii Zdraví, krása Briketka Registrovaný (498 bodů)
0 bodů
4 odpovědí 663 zobrazení
0 bodů
1 reakce 204 zobrazení
4.1.2016 v kategorii Ostatní makléř
0 bodů
1 reakce 266 zobrazení
...