Slyšel jsem, že voda ve výlevce nebo ve vaně odtéká na severní a jižní polokouli opačným směrem. Je to pravda, nebo se vír točí všude na světě stejně?
ve škole jsme se učili že jo,ale nikde jsem nebyl,abych si to ověřil,takže nezbejvá,než tomu věřit...
Není tomu tak.Vír se točí jinak na severní polokouli a jinak na jižní.Nebudu se rozepisovat do podrobna,stačí se podívat do učebnic nebo na net.
no dyť to říkám >>> furt směrem k rovníku...
ve škole jsme se učili že ne: protože Coriolisova síla a tak, ale skutečnost mě celkem vzato zklamala
CZPoradna.cz