Přemýšlel jsem nad tím, když venku roztaje sníh. Kdybych vzal kilo napadaného sněhu a nechal ho roztát, kolik vody mi z toho zhruba zůstane? Záleží to nějak na tom, jestli je sníh prachový nebo mokrý?
Naber sníh, odvaž 1 kilo a nech roztát. Pak nám můžeš předat poznatek, kolik vody z toho bylo :)
1 litr
Podle Ohmova zákona 0,789 ohmlitru.
CZPoradna.cz