Tahle otázka byla přesunuta a sloučená s jinou (o nahrávacím programu Fraps), takže původní problém se zapojením mikrofonu tu vlastně není popsaný. Pokud řešíš, že ti nejde mikrofon ve sluchátkách: zkontroluj, jestli máš jack zasunutý do správného (růžového / mikrofonního) konektoru, a u kombinovaného 4pólového jacku potřebuješ buď vstup s podporou headsetu, nebo rozdvojku na zvlášť sluchátka a mikrofon. Pak ověř v nastavení zvuku (Záznam → vlastnosti zařízení), že je mikrofon povolený a má nastavenou hlasitost. Pokud jde o samotný Fraps, ten nahrává jen zvuk hry/systému a mikrofon klasicky neukládá – na záznam komentáře je lepší OBS Studio (zdarma) nebo jiný novější software.