Movie Maker standardně ukládá hotové video jako soubor .wmv (případně .mp4 u novějších verzí) – ujistěte se, že jste projekt opravdu "dokončili" / exportovali do videosouboru, ne jen uložili projektový soubor .wlmp/.mswmm, který přehrávač ani vypalovačka neumí přečíst. Ashampoo nejspíš nemůže načíst právě ten projektový soubor. V Movie Makeru tedy zvolte "Uložit film" / "Dokončit film" a vyberte výstup do videosouboru, a teprve ten vzniklý .wmv nebo .mp4 přidejte do vypalovačky. Pokud chcete klasické DVD do stolního přehrávače, vyberte v Ashampoo režim "Video DVD", který soubor sám překóduje.