Vítáme tě na stránkách Czporadna.cz

Po registraci se staneš součástí bezva kolektivu a získáš řadu nových funkcí.

Neváhej a registruj se! >> zde <<

0 bodů
378 zobrazení

Vaše reakce

Vaše jméno:
Soukromí: Vaše e-mailová adresa bude použita pouze pro zaslání těchto notifikací
Anti-spamová verifikace (Odpovězte na otázku):
Pro přeskočení této verifikace v budoucnu, se prosím přihlašte nebo registrujte.

3 reakce

0 bodů

Upraveno

spíš ne, záleží k čemu (viz ALE) 

Podle mne jde o soukromoprávní vztah (revizor není veřejný činitel, ti se podle rozhodnutí Nejvyššího správního soudu z roku 2010 natáčet mohou) a proto podle zákona 89/2012 Sb. Občanský zákoník § 84 a 85 obecně platí: Zachytit jakýmkoli způsobem podobu člověka tak, aby podle zobrazení bylo možné určit jeho totožnost, je možné jen s jeho svolením. Rozšiřovat podobu člověka je možné jen s jeho svolením.

ALE podle § 88 Svolení není třeba, pokud se podobizna nebo zvukový či obrazový záznam pořídí nebo použijí k výkonu nebo ochraně jiných práv nebo právem chráněných zájmů jiných osob.

NO A JAKO DŘǏV podle § 89 ...se mohou bez svolení člověka také pořídit nebo použít přiměřeným způsobem též k vědeckému nebo uměleckému účelu a pro tiskové, rozhlasové, televizní nebo obdobné zpravodajství.

jak vidno, bude zásadní problém s účelem použití a s šířením nežli se samotným natáčením, u natáčení se dá uplatnit ten §88, ale šíření není bez svolení osoby možné vlastně ani kdyby ze záznamu nešlo určit totožnost0 bodů

Legálně ne, když Vás neuvidí tak by to možná šlo. smiley  Ale stejně nesmíte to video nikde zveřejnit, dokonce ani použít jako důkaz u soudu.Související témata

+3 bodů
2 odpovědí 255 zobrazení
0 bodů
5 odpovědí 215 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 99 zobrazení
+4 bodů
0 odpovědí 104 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 229 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 321 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 1.8k zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 443 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 395 zobrazení
...